Mezoterapia igłowa anti aging to jeden z najbardziej nowoczesnych i co ważne bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej, umożliwiający szybkie pobudzenie komórek skóry do prawidłowego metabolizmu, a w efekcie sprawiający, że skóra wygląda młodziej. Zabieg można zastosować w celu zminimalizowania aktualnych zmian na skórze, ale także jako działanie profilaktyczne. Mezoterapia igłowa, jako zabieg przeprowadzany wyłącznie przez lekarza opiera się na wprowadzeniu danej substancji serią płytkich i powierzchniowych nakłuć do skóry. Aby zabieg dał korzystne i zakładane rezultaty używa się do niego kwasu hialuronowego lub witamin i aminokwasów, niezbędnych do otrzymania widocznych efektów. Dlaczego po mezoterapię igłową sięga tak dużo osób i co wpływa na zadowolenie pacjentów?

Zabieg medycyny estetycznej o nazwie mezoterapia anti aging zbiera coraz większe grono zadowolonych osób. I nie ma się co dziwić takiemu wzrastającemu trendowi popularności. Sam zabieg daje bowiem korzystne rezultaty w postaci zminimalizowania widoczności drobnych zmian wokół oczu, ust, szyi, na dekolcie lub grzbiecie dłoni. Dzięki zabiegowi z użyciem mezoterapii skutecznie niweluje się także brak napięcia w skórze oraz wiotczenie skóry uwidaczniające się wraz z wiekiem, jak również redukuje rozstępy po ciąży lub zmianie masy ciała. Coraz powszechniejsze zastosowanie mezoterapii obejmuje również działanie na korzyść niwelowania wypadania włosów i poprawę ich ogólnej kondycji. Wiele osób zauważa efekty zabiegu już po pierwszej wizycie w gabinecie. Jeśli szukasz miejsca do wykonania mezoterapii w Zielonej Górze to sprawdź ofertę tutaj: https://www.marcin-wilczynski.pl/mezoterapia-anti-aging-173/

Specjalista Marcin Wilczyński doradzi Ci odpowiednio przeprowadzony zabieg, jak również przekaże wszystkie niezbędne informacje o nim.

Mezoterapia anti aging w Zielonej Górze – jak działa kwas hialuronowy?

Jeden z podstawowych składników stosowanych w mezoterapii anti aging, czyli kwas hialuronowy ma wielorakie działanie, które doceniło już wielu pacjentów i specjalistów, a który też daje realne korzyści na skórze. Kwas hialuronowy działa bowiem na skórę nawilżająco, a w połączeniu z innymi składnikami wspomaga metabolizm komórkowy i działa hamująco na wytwarzanie wolnych rodników. Działanie tego składnika polega na tym, że kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona, promienna i witalna. Samą mezoterapią można także pobudzić syntezę kolagenu i elastyny. Pozytywne zmiany na skórze można zobaczyć praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu.

Specjalistycznie przeprowadzona mezoterapia igłowa na skórze głowy pobudza natomiast mikrokrążenie w tej partii ciała. Wzmacnia i chroni strukturę włosa, stymulując ich wzrost. Jeszcze inne mieszanki stosowane w mezoterapii igłowej niwelują rozstępy, wpływając korzystnie na odbiór skóry w określonych partiach ciała. Takie wszechstronne działanie kwasu hialuronowego jest niezwykle cenione w medycynie estetycznej. Skorzystaj z możliwości przeprowadzenia zabiegu w profesjonalnym gabinecie lekarza Marcina Wilczyńskiego w Zielonej Górze.

Efekty, które możesz uzyskać po mezoterapii anti aging. Piękne i jędrne ciało oraz twarz bez zmarszczek!

Już po jednym zabiegu mezoterapii anti aging możesz zauważyć np. spłycenie zmarszczek, jak również wyraźnie lepsze nawilżenie skóry. Wiele partii ciała, które zostaną poddane zabiegowi mają też lepsze napięcie, są odmłodzone oraz charakteryzuje je promienny wygląd.

Kobiety ucieszy fakt, że kontury twarzy stają się wyostrzone, a sama skóra jest przyjemna w dotyku. Korzystny wpływ mezoterapii na strukturę włosa sprawia, że te pozostają silniejsze, witalne oraz gęste, szczególnie, gdy odrastają.

Przebieg zabiegu mezoterapii anti aging – co warto wiedzieć?

Mezoterapie anti aging jest zabiegiem delikatnie bolesnym, ale nie sprawia wyraźnego dyskomfortu. Po zastosowaniu na skórę odpowiedniego kremu, ukłuć praktycznie nie czuć. Zabieg trwa około 30- 60 minut, a dla otrzymania określonych efektów należy go wykonać w kilku seriach.

Efekty mezoterapii w skrócie:

  • poprawa metabolizmu komórek skóry;
  • stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
  • powstanie nowych naczyń krwionośnych;
  • poprawa mikrokrążenia;
  • stymulacja regeneracji skóry;
  • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
  • prawidłowe odżywianie skóry.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, ale w niektórych sytuacjach nie zaleca się jego wykonania. Do takich sytuacji należy ciąża, karmienie piersią, występująca stany zapalne na skórze, czy choroby nowotworowe.

Bardzo rzadko mezoterapia może też wywołać skutki uboczne. Do najpowszechniejszych z nich należą siniaki, krwiaki, stany alergiczne objawiające się rumieniem na skórze.

Nie oznacza to, że mezoterapii igłowej należy się bać. Wręcz przeciwnie warto czerpać z niej jak najwięcej, bo efekty w postaci pięknej skóry są niemal na wyciągnięcie ręki.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *