Browsing Category Domowa pielęgnacja skóry i włosów

W tej kategorii bloga opisuję metody pielęgnacji skóry i włosów, a w szczególności pielęgnacji twarzy z zastosowaniem produktów o bezpiecznych składach. Domowa pielęgnacja cery jest najważniejszym aspektem dbania o nasz wygląd i nawet przy korzystaniu z zabiegów gabinetowych powinna iść z nimi w parze. We wpisach postaram się wskazać te złe i dobre praktyki pielęgnacji skóry z uwzględnieniem jej typów.

Kremy SPF 50 do twarzy do 100 zł – jaki kosmetyk wybrać?

Kremy z filtrem stanowią obowiązkowy element pielęgnacji skóry w ciągu dnia. Coraz chętniej sięgamy po nie ze względu na znakomite efekty przeciwstarzeniowe, jakie gwarantują. Co więcej, nie trzeba już wydawać majątku na dobry krem SPF 50 do twarzy, by cieszyć się kosmetykiem komfortowym w użyciu. Jednak na jakie właściwości kremu z filtrem należy zwrócić uwagę?

Read More

Lwia zmarszczka – co powoduje i jak usunąć z czoła?

Wiele kobiet i mężczyzn boryka się z lwią zmarszczką – pionową bruzdą pomiędzy brwiami.

Jej widoczność pogłębia się z wiekiem, nadając twarzy rozgniewany wyraz. Przyczyny lwiej zmarszczki są zróżnicowane, ale na ogół odpowiadają za nią predyspozycje genetyczne. Na szczęście istnieją sposoby na to, by skutecznie przeciwdziałać lwiej zmarszczce, a także do minimum ograniczyć jej widoczność.

Read More