Zdarza się, że posiadaczki długich, zadbanych włosów decydują się na zmianę fryzury oraz… ostre cięcie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że ściętym włosom można dać drugie życie i jednocześnie pomóc potrzebującym oraz zarobić. Co należy wiedzieć na temat sprzedaży włosów i jak do tego najlepiej podejść? Zaraz wyjaśnimy!

Sprzedaż włosów  – co trzeba wiedzieć?

Czy włosy w ogóle można sprzedać? Oczywiście! Sprzedaż włosów jest w świetle prawa czynnością jak najbardziej legalną, odbywającą się na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Ludzkie włosy, jako naturalny surowiec, są wykorzystywane do tworzenia profesjonalnych peruk. To właśnie z naturalnych włosów powstają najlepsze peruki. Dla wielu osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych utraciły swoją fryzurę, takie peruki są ostatnią szansą na normalny wygląd. Peruki naturalne nie tylko są trwałe i miękkie w dotyku, ale także można je swobodnie farbować i stylizować – zupełnie jak prawdziwe włosy!

Ile można zarobić na sprzedaży włosów?

Włosy muszą być odpowiednio zadbane i długie, aby w ogóle nadawać się na jakościowy materiał na perukę. Jak wiadomo – zapuszczanie pasm jest długotrwałym, mozolnym i wcale nie tak prostym procesem. Nie każdej kobiecie w ogóle uda się zapuścić długie włosy! Z tego właśnie powodu za ścięte kosmyki otrzymać można całkiem sporą sumę pieniędzy: od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych! Wycena zależy nie tylko od stanu ściętych pasm, ich stanu, ale także… koloru. Naturalnie jasne włosy są najbardziej pożądane na rynku, a przez to – najdroższe. Do produkcji peruk najczęściej wykorzystywane są włosy brazylijskie, europejskie i słowiańskie. I to właśnie te ostatnie są najdroższe.

Czy rodzaj włosów ma znaczenie?

Możesz sprzedać swoje włosy bez względu na to, czy Twoje włosy są proste, kręcone czy falowane – peruki tworzy się z każdego typu kosmyków. Skupowane są nie tylko włosy damskie, ale i męskie, a nawet i dziecięce. Warunkiem jest odpowiednia kondycja pasm oraz minimalna długość, wynosząca od 35-40 cm.

Jakie włosy można sprzedać?

Niestety, nie każde włosy nadają się do sprzedaży. Przede wszystkim, skupowane są wyłącznie naturalne włosy, które wcześniej nie były farbowane (a tym bardziej rozjaśniane) czy poddawane innym intensywnym zabiegom fryzjerskim (np. trwała ondulacja). Włosy powinny być zdrowe i mocne: odrzucane są pasma łamliwe, niedopuszczalne są także wszelkie kołtuny. Istotne jest także samo ścięcie, które powinno być wykonane prawidłowo i równo – tutaj lepiej powierzyć to zadanie zawodowemu fryzjerowi! Włosy przeznaczone na sprzedaż ścina się inaczej niż tradycyjnie, dzieląc je w pasma. Dlatego przed wykonaniem ścięcia koniecznie powiedz fryzjerowi, jakie są Twoje plany.

Jak przygotować swoją fryzurę do ścięcia?

Twoje włosy spełniają wszystkie wymogi i chcesz sprzedać je po ścięciu? W takim razie musisz wiedzieć, jak prawidłowo przygotować swoją fryzurę do tej wielkiej zmiany. Przed udaniem się do fryzjera umyj całe włosy delikatnym szamponem. Zrezygnuj z nakładania odżywki – po prostu spłucz szampon wodą. Odsącz nadmiar wody w bawełniany ręcznik lub koszulkę, a następnie rozczesz pasma. Zaczynaj delikatnie od końcówek włosów, stopniowo przesuwając szczotkę bliżej głowy. Po rozczesaniu pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia, a po więcej porad odwiedź stronę https://skupwlosow.info.pl/

Gdzie najlepiej sprzedać włosy?

Planujesz zmienić fryzurę i zastanawiasz się, gdzie sprzedać włosy? Opcji do wyboru jest kilka. Sprzedać włosy można od razu fryzjerowi. I choć jest to wygodna metoda, to niekoniecznie najbardziej opłacalna. W końcu mało który fryzjer sam będzie tworzył peruki – z pewnością sprzeda Twoje włosy dalej, a żeby móc coś na tym zarobić, nie może zapłacić Ci maksymalnej ceny rynkowej za Twoje pasma. Korzystniejszą wycenę ściętych pasm będzie można uzyskać w skupie włosów naturalnych, sprzedając je tam samodzielnie – bez niczyjego pośrednictwa.

Jak sprzedać włosy w skupie? Jest to prostsze niż myślisz! W dzisiejszych czasach można to zrobić nie tylko osobiście, ale i wysyłkowo. Decydując się na sprzedaż włosów w skupie online, mamy możliwość porównania oferty w kilku miejscach. Warto oczywiście wybrać profesjonalny, działający od dawna na rynku skup. Dzięki temu nie tylko możemy liczyć na uczciwą i korzystną wycenę naszych włosów, ale także na fachową obsługę oraz profesjonalne porady, które ułatwią całą procedurę. Większość profesjonalnych skupów jest w stałym kontakcie ze sprzedającymi, nawet jeśli współpraca odbywa się wyłącznie na odległość. To naprawdę spora wygoda – zwłaszcza dla osób, które sprzedają swoje włosy po raz pierwszy.

A na co zwrócić uwagę, wybierając skup włosów?

Sprawdź przede wszystkim ofertę danej firmy oraz cennik: wszelkie warunki współpracy oraz wyceny powinny być opisane w sposób zrozumiały i wyczerpujący. Liczy się także komunikacja ze skupem i asysta pracujących tam fachowców. Sprzedaż włosów obowiązkowo powinna odbywać się na podstawie prawnie wiążącej umowy kupna-sprzedaży.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *