Jeśli potrzebujesz natychmiastowego ratunku dla Twojego zmęczonego spojrzenia, to sięgnij po… płatki pod oczy. Sprawdzą się one zarówno w porannej pielęgnacji, kiedy chcesz ukryć niewyspanie, jak również przed wieczornym wyjściem, kiedy zależy Ci na ekspresowym ujędrnieniu skóry pod oczami. Te produkty mimo niewielkich rozmiarów – przynoszą naprawdę świetne rezultaty. Chcesz dowiedzieć się jakie płatki wybrać dla siebie? A może zastanawiasz się czy naprawdę działają? W tym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Czytaj dalej!

Skóra pod oczami – jakie są jej najważniejsze potrzeby?

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, cienka i podatna na przesuszenie. Dlatego też wymaga szczególnej pielęgnacji i stosowania właściwie dobranych kosmetyków takich jak np.: kremy pod oczy czy właśnie płatki. Skóra na obszarze wokół oczu różni się od tej, która pokrywa pozostałe partie twarzy. Jest zdecydowanie cieńsza i mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo Ilość gruczołów łojowych na skórze pod oczami jest niewielka, dlatego szybko ulega ona przesuszeniu.

Nic więc dziwnego, że to właśnie pod oczami pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się, czyli widoczne zmarszczki. Dlatego warto regularnie stosować na ten obszar skóry kosmetyki o działaniu nawilżającym, wygładzającym oraz przeciwzmarszczkowym. Bo to właśnie odpowiednie nawilżenie skóry wpływa na jej kondycję i zdrowy wygląd. Na skórze pod oczami często też widać skutki stresu, zbyt małej ilości snu czy też źle dobranej diety. Worki, cienie, obrzęki – każda z nas tego doświadczyła przynajmniej raz w życiu. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zalecaną dawkę snu, ale zawsze możemy sięgnąć po kosmetyczną pomoc dla zmęczonego spojrzenia. Tym ratunkiem są właśnie płatki pod oczy!

Płatki pod oczy – główne właściwości pielęgnacyjne

W drogeriach stacjonarnych i internetowych dostępny jest zazwyczaj bardzo szeroki wybór płatków pod oczy. Wiele marek kosmetycznych posiada takie produkty w swojej ofercie. Często są one częścią całej serii czy linii produktów o działaniu anti-aging. Oczywiście można je nabyć osobno, czyli jedną lub więcej par płatków w opakowaniu. Na rynku znajdziesz płatki pod oczy o właściwościach:

  • nawilżających;
  • przeciwzmarszczkowych;
  • wygładzających;
  • ujędrniających;
  • zmniejszających opuchliznę;
  • kojąco-chłodzących;
  • rozjaśniających.

Bez problemu więc możesz je dopasować do aktualnych potrzeb swojej skóry pod oczami. Płatki są wypełnione, a mówiąc precyzyjniej, nasączone serum o wysokiej koncentracji składników aktywnych. Do najpopularniejszych substancji, które stosowane są w płatkach należą:

Kwas hialuronowy posiada silne właściwości nawilżające, kolagen też nawilża, wygładza i ujędrnia skórę, aloes łagodzi podrażnienia, a wyciągi roślinne poprawiają mikrokrążenie oraz zmniejszają opuchliznę. I właśnie te wysokoskoncentrowane składniki pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję skóry pod oczami.

Płatki pod oczy kolagenowe i hydrożelowe – jaki rodzaj wybrać?

Znasz już liczne właściwości pielęgnacyjne, którymi wyróżniają się płatki pod oczy. Produkty te odpowiadają na takie problemy skóry jak: przesuszenie, brak jędrności, podrażnienia czy opuchliznę. Czy jednak wszystkie płatki działają tak samo? Działanie płatków jest uzależnione nie tylko od składników aktywnych, ale również od konsystencji samego produktu. Możemy zatem wyróżnić płatki pod oczy o konsystencji:

  • kolagenowej
  • żelowej lub hydrożelowej

Formuła żelowa/hydrożelowa płatków idealnie sprawdza się w zmniejszaniu opuchlizny oraz redukowaniu cieni czy obrzęków. Warto takie płatki dodatkowo schłodzić przed użyciem (włożyć na godzinę do lodówki). Wówczas zadziałają jak kojąco-chłodzący kompres, który doskonale likwiduje zmęczone spojrzenie. Natomiast płatki o formule kolagenowej doskonale zdadzą egzamin z nawilżania skóry pod oczami, gdyż ich głównym składnikiem jest właśnie nawilżający kolagen.

Płatki kolagenowe i hydrożelowe – kiedy stosować?

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby używać tych dwóch rodzajów płatków zamiennie – w zależności od aktualnych wymagań Twojej skóry. Potrzebujesz nawilżenia, sięgnij po płatki bogate w kolagen, kwas hialuronowy czy ekstrakt z aloesu. Zależy Ci na redukcji obrzęków – zastosuj schłodzone płatki żelowe. Pamiętaj, że nawet najlepsze płatki nie powinny zastąpić regularnego stosowania kremu pod oczy. Płatki to znakomite uzupełnienie kremu i skuteczna pomoc, gdy potrzebujemy natychmiastowego wygładzenia skóry pod oczami. Płatki to też dobry sposób na relaks i chwilę dla siebie.

Prawidłowe stosowanie płatków pod oczy

Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, które są wypisane na opakowaniu. Stosowanie płatków jest jednak niezwykle prostym i przyjemnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Płatki wyjmujemy z opakowania, a następnie umieszczamy na oczyszczonej oraz osuszonej skórze pod oczami. Warto je delikatnie przycisnąć do skóry, aby dobrze przylegały i mogły spełnić swoje zadanie. Po zdjęciu płatków możesz bez obaw wklepać opuszkiem palca pozostałość serum. Płatki są oczywiście jednorazowe, więc jeśli lubisz mieć większy zapas w łazience, zamiast pojedynczego opakowania, wybierz płatki pakowane w słoiczek.

Płatki pod oczy – efekty regularnego stosowania

Regularne stosowanie płatków przyniesie wiele korzyści dla Twojej skóry pod oczami. Przede wszystkim będzie to właściwy poziom nawilżenia tego obszaru. Skóra zyska więcej elastyczności, poprawi się jej jędrność i napięcie. Nawilżenie przyczyni się natomiast do spłycenia drobnych linii mimicznych i zmarszczek. Twoja skóra będzie wygładzona i rozjaśniona. Najlepiej korzystać z płatków 1-2 razy w tygodniu.

Oprócz długotrwałych korzyści ze stosowania płatków, cenne będą również te, które możesz zobaczyć od razu po użyciu. Nie bez powodu przecież płatki są nazywane ekspresowym ratunkiem dla spojrzenia. Zastosowanie płatków usunie oznaki zmęczenia, zredukuje obrzęki i zmniejszy opuchliznę. Twoje spojrzenie zyska więc świeżego blasku, warto prawda?

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *