Bezolejowy, wielofunkcyjny kosmetyk łączący w sobie funkcje podkładu, kremu nawilżającego i przeciwsłonecznego. Mowa tu o BareMinerals Complexion Rescue Tinted Hydrating Gel Cream SPF 30 PA +++

Nie jest to żadna nowość. Pamiętam, że kilka lat temu o niego „otarłam” się kiedy to jeszcze marka bareMinerals była na wyłączność w sieci drogerii Sephora, a aktualnie jest w sieci Douglas. Prawdopodobnie nie zdecydowałam się wtedy na jego zakup, gdyż na tamten czas nie spełniał moich wytycznych, mianowicie nie posiada w swojej nazwie określenia BB krem (choć spełnia kryteria kremu BB i CC) no i nie jest koreański a amerykański 😉

Jakieś dwa miesiące temu postanowiłam wyruszyć „na łowy” i tak po latach ponownie natknęłam się na ten produkt, dłużej się jemu przyjrzałam i tym razem zakupiłam.

Skusiła mnie przede wszystkim jego wyjątkowo lekka bezolejowa formuła oraz wysokie właściwości nawilżające z mineralną ochroną SPF 30 przed szkodliwym promieniowaniem UVA/UVB . W kremie został użyty filtr mineralny w postaci dwutlenku tytanu, który pozostaje na powierzchni skóry i odbija promienie słoneczne jak lustro, w przeciwieństwie do filtrów chemicznych, które wnikają w naskórek.

W ofercie znajduje się aż 20 odcieni, w niektórych krajach jest ich 16, a na rynku polskim jest ich 11 (01 Opal, 1,5 Birch, 02 Vanilla, 03 Buttercream, 04 Suede, 4,5 Wheat, 05 Natural, 5,5 Bamboo, 06 Ginger, 07 Tan, 7,5 Dune).

Ja oscylowałam dla swojej skóry w najjaśniejszych dostępnych odcieniach, mianowicie 01 Opal oraz 1,5 Birch. Między odcieniami po roztarciu występują niewielkie różnice. Finalnie padło na Opal, który posiada w sobie odrobinę różu bez „świnki” 😉 i po rozprowadzeniu wtapia się w moją skórę, a taki efekt jest pożądany. Birch ma już lekko tonację żółtą i nieznacznie jest widoczny na mojej skórze, ale myślę, że z nadchodzącym ciepłym światłem zakupię kolejny produkt, właśnie w tym odcieniu 🙂

 

 

Jest to forma lekkiego żel-kremu i do aplikacji na skórę najlepiej używać pędzla do podkładu, ponieważ użycie zwilżonego beauty blendera może pochłaniać dużą ilość kosmetyku, gdyż jest łatwo rozpuszczalny w wodzie i szybko zużyjemy produkt.

Nakładam go na uprzednio zaaplikowany na skórę żel kolagenowy, który ma wodną formułę i ten krem koloryzujący jest dla mnie idealnym dopełnieniem mojej nawilżającej i przeciwstarzeniowej pielęgnacji. Ciężka pielęgnacja nie będzie współgrać z tym produktem, mianowicie w konsekwencji może „warzyć się”. Krem daje naturalny efekt z rozświetleniem skóry oraz lekkim bądź średnim kryciem.

Choć lubię świetlistą skórę, taką co przypisuje się Koreankom to jednak delikatnie w strefie T przyprószam skórę pudrem mineralnym. Dla osób ze skórą bardzo suchą i potrzebujących większego krycia jest wersja podkładu w sztyfcie Complexion Rescue Foundation Stick. Z pewnością będzie to kolejny mój zakup i już nie mogę się doczekać czy sprawdzi się jako korektor pielęgnacyjny na wymagającą okolicę oka.

Poniżej mały eksperyment jak produkt bareMinerals łączy się z wodą w porównaniu z innym. Sama również wykonałam to małe doświadczenie ze wszystkimi swoimi bb kremami, podkładami i potwierdzam, że żel-krem Complexion Rescue jako jedyny rozpuszcza się w wodzie, a dzięki temu jest łatwy w zmywaniu z naszej skóry oraz gąbeczki czy pędzla. Jest to jego ogromny atut. Słynny trwały podkład Double Wear jest jednym z podkładów określanych jako podkład wodny, dotyczy to jednak tylko konsystencji.

 

BareMinerals Complexion Rescue Tinted Hydrating Gel Cream SPF 30 PA +++

Skład: Water, titanium dioxide 6.2%, coconut alkanes, propanediol, squalane, trehalose, isostearic acid, glycerin, silica, agar, caprylic/capric triglyceride, globularia cordifolia callus culture extract, salicornia herbacea extract, melilotus officinalis extract, coco-caprylate/caprate, butylene glycol, lauroyl lysine, sodium hyaluronate, succinoglycan, polysorbate 60, cellulose gum, polyglyceryl-4 laurate/succinate, sorbitan sesquiisostearate, magnesium stearate, magnesium hydroxide, magnesium chloride, potassium chloride, calcium chloride, potassium sorbate, phenoxyethanol, may contain: titanium dioxide, iron oxides.

  • Water – woda
  • Coconut Alkanes – alkany kokosowe, roślinny produkt, alternatywa dla silikonu, uzyskiwany z kwasów tłuszczowych oleju kokosowego, działa jako środek zmiękczający i wygładzający skórę oraz chroniący przed odparowaniem wilgoci.
  • Propanediol – glikol roślinny, rozpuszczalnik kwasów oraz ekstraktów roślinnych.
  • Titanium Dioxide (Nano) 6,2 % – dwutlenek tytanu, filtr mineralny, bezpieczny w stężeniu do 25%, dopuszczony do użytku w kosmetykach certyfikowanych ekologicznych, organicznych i naturalnych przez: Ecocert Greenlife, Soil Association oraz BDiH. Tu mam małe zastrzeżenie odnośnie nanocząsteczki, ponieważ może przenikać przez skórę. Substancja jest wciąż badana, szczególnie w postaci sprayu.
  • Squalane – skwalan z oliwek, emolient tzw. tłusty, zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody ze skóry, który samodzielnie może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.
  • Trehalose – trehaloza, naturalnie występuje w roślinach, grzybach, drożdżach, cukier złożony z dwóch cząsteczek glukozy, który ma właściwości wiążące wodę i pomaga utrzymać nawilżenie skóry.
  • Isostearic Acid – kwas izostearynowy, naturalny kwas tłuszczowy, środek myjący, emulgator.
  • Glycerin – gliceryna, hydrofilowa substancja nawilżająca, humektant. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania, ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. 
  • Silica – krzemionka, charakteryzuje się wysoką chłonnością wody. W kosmetykach przeznaczonych do cer przetłuszczających się i mieszanych wykorzystywana jako substancja matująca.
  • Agar – naturalny składnik, pochodzący z czerwonych alg, źródło minerałów i białka.
  • Caprylic/Capric Triglyceride – trigliceryd kaprylowo kaprynowy, emolient tzw. tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Tzw. olej neutralny, jest mieszanką  średniołańcuchowych  kwasów tłuszczowych (trójglicerydów), naturalnego pochodzenia. Zapobiega powstaniu warstwy tłuszczowej, szybko wchłanialny, wspiera użycie następnych substancji pielęgnujących. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.
  • Globularia Cordifolia Callus Culture Extract – komórki macierzyste kulnika sercolistnego, pobudzają naturalne procesy regeneracji skór, neutralizują działanie wolnych rodników, tworzą antyoksydacyjny system obronny w komórkach i tkankach, uczestniczą w procesie metabolizmu i regeneracji komórek, wspomagają proces gojenia, wydłużają żywotność komórek, wygładzają niedoskonałości skóry i poprawiają jej wygląd.
  • Salicornia Herbacea Extract –  wyciąg z solirodu zielnego, substancja ma właściwości ujędrniające i wygładzające. Stymuluje wytwarzanie w błonach komórek specjalnych kanałów, które zapewniają optymalne rozprowadzanie mocznika w skórze, a tym samym zwiększają zdolność wiązania wilgoci.
  • Melilotus Officinalis Extract – ekstrakt z ziela nostrzyka, stosowany jest przede wszystkim w maseczkach, kosmetykach do skóry tłustej, a także skłonnej do podrażnień i obrzęków. Działa antyseptycznie, przeciwzapalnie, łagodząco, a także wzmacniająco na naczynka. Substancje aktywne, które występują w zielu nostrzyka lekarskiego to przede wszystkim flawonoidy, kumaryny, garbniki.
  • Coco-Caprylate/Caprate – emolient, poprawia nawilżenie skóry, jest z nią biokompatybilny i łatwo penetruje do naskórka. Może być użyty w preparatach do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej, problematycznej, ponieważ udowodnione zostało jego bezpieczeństwo stosowania. Optymalizuje nawilżenie skóry, ponieważ zmniejsza przestrzenie między lipidami w skórze oraz stabilizuje ich rozmieszczenie. Poziom nawilżenia utrzymywany jest zarówno w trakcie aplikacji, jak i po niej, ponieważ składnik penetruje, a nie odparowuje. W preparatach oczyszczających skórę pozwala na skuteczne oczyszczenie porów skóry, pozostawiając ją gładką i nawilżoną. Usuwa on także składniki wodoodporne, zanieczyszczenia skóry i makijaż, pozostawiając tym samym niezaburzoną równowagę hydrolipidową skóry. Posiada zdolność do rozpuszczania filtrów UV.  W stanie czystym może wykazywać działanie komedogenne.
  • Butylene Glycol – butanodiol, glikol butylenowy, hydrofilowa substancja, humektant, odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie skóry i włosów, dzięki czemu kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza, skórę i włosy. Pełni rolę promotora przenikania, dzięki czemu ułatwia penetrację innych substancji w głąb skóry.
  • Lauroyl Lysine – lauryno lizyna, kombinacja naturalnego kokosowego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego) i kwasu aminowego (oleju roślinnego), Sprawia, że skóra i włosy uzyskują gładkie i miękkie wykończenie. 
  • Sodium Hyaluronate – hialuronian sodu, sól sodowa kwasu hialuronowego, pochodna kwasu hialuronowego, a także naturalnym składnikiem naszych łez, dzięki czemu często używa się go do produkcji kropli do oczu czy płynów do przechowywania i czyszczenia soczewek kontaktowych. 
  • Succinoglycan – sukcynoglikan, bursztynoglikan, polimer, egzopolisacharyd bakteryjny. 
  • Polysorbate 60 –  emulgator, związek otrzymywany jest na bazie oliwy, jest pochodną sorbitolu i kwasu oleinowego.
  • Cellulose Gum – guma celulozowa, stabilizator, zagęstnik.
  • Polyglyceryl-4 Laurate/Succinate – naturalna substancja konsystencjotwórcza, emolient. Ma właściwości myjące.
  • Sorbitan Sesquiisostearate – seskwiizostearynian sorbitanu, emolient, emulgator, regulator lepkości, posiada właściwości nawilżające i kondycjonujące.
  • Magnesium Stearate – stearynian magnezu, poprawia aplikację kosmetyku, zwiększa poślizg.
  • Magnesium Hydroxide – wodorotlenek magnezu. 
  • Magnesium Chloride – chlorek magnezu, regulator lepkości.
  • Potassium Chloride – chlorek potasu, sól potasowa kwasu solnego, substancja konsystencjotwórcza, regulator lepkości.
  • Calcium Chloride – chlorek wapnia, reguluje lepkość kosmetyku. Ma też właściwości przeciwzapalne, rozjaśniające i łagodzące.
  • Potassium Sorbate – sól potasowa kwasu sorbowego, łagodny konserwant. Przedłuża trwałość kosmetyku.
  • Phenoxyetanol – konserwant dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych, to jeden z najczęściej stosowanych środków konserwujących w kosmetykach. Używany także jako stabilizator i substancja zapachowa. Zatwierdzony w kosmetykach w stężeniach do 1,0%. Nie jest drażniący.
  • May Contain (+/-) Titanium Dioxide (Cl 77891) Iron Dioxides (Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499) – może zawierać dwutlenek tytanu i tlenki żelaza, kompozycja pigmentów, barwników.

Cena kremu za 35 ml – 165 zł w sieci drogerii Douglas. Mi udało się go kupić z 30% rabatem 🙂

 

Jakie Wy polecacie kremy koloryzujące czy też BB kremy?

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *