Suchą cerę często ciężko jest rozpoznać,Mezoterapia kwasem hialuronowym bo mylona jest z podrażnieniem bądź alergią. Jeśli Twoja skóra swędzi, bądź piecze, jest wyraźnie nieelastyczna, zaczerwieniona i ma rozszerzone pory – zmagasz się z odwodnioną skórą niemalże w stu procentach. Warto wtedy udać się do kliniki medycyny estetycznej – np. OT.CO Clinic w Warszawie, by tam Dr n. med. Katarzyna Osipowicz wraz z zespołem zbadali Twoją skórę, potwierdzili objawy i przystąpili do jej „naprawy”.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka pod postacią soli sodowej (hialuronianu sodu). Występuje w skórze właściwej, ciele szklistym oka a także w mazi stawowej. Oczywiście jego największą zaletą jest możność wiązania wody w skórze właściwej. W młodej skórze jest go wystarczająco dużo, skóra jest miękka, jędrna, elastyczna. Z wiekiem zaś ilość kwasu hialuronowego maleje i właśnie dlatego traci ona swoje „piękne” właściwości – co prowadzi do powstawania zmarszczek. Poznaj zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w Warszawie https://klinikaotco.pl/dzial/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/.

Na szczęście medycyna estetyczna tak ruszyła do przodu, że możemy uzupełnić” skórę o kwas hialuronowy – przez wstrzyknięcie go w odpowiednie miejsca – oczywiście należy to robić tylko i wyłącznie w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej!

W drogeriach i aptekach znajdziecie wiele kremów, masek i innych specyfików, które mają w składzie kwas hialuronowy – są to oczywiście „łagodne” kosmetyki – nie mówimy, że nie skuteczne, ale na efekty trzeba długo czekać, stosując je regularnie. Jeśli więc chcesz „szybko” się odmłodzić w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, to zdecyduj się na zabieg mezoterapii kwasem hialuronowym.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Generalnie mezoterapia igłowa to bardzo często wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na tym, by w bardzo precyzyjny sposób podać w głąb skóry substancje aktywne, które mają dane działanie – przeciwstarzeniowe i regeneracyjne.

Do takiego rodzaju mezoterapii stosuje się preparaty, które zawierają bardzo duże stężenie kwasu hialuronowego, posiada on właściwości silnie nawilżające. Skóra po zabiegu jest więc widocznie wygładzona i zregenerowana. Zmarszczki zaś stają się mniej widoczne, bądź zanikają całkowicie.

Mezoterapia kwasem hialuronowym to świetny sposób na pozbycie się objawów starzenia się skóry. Pacjentka od razu wygląda kilka lat młodziej i doskonale się czuje. Następuje regeneracja skóry, zmarszczki mimiczne spłycają się, poprawia się również gęstość skóry, która widocznie jest nawilżona, odmłodzona i wygładzona.

Wypełnienie kwasem hialuronowym – w jakich miejscach?

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym można wykonać w wielu miejscach na twarzy m.in.

  • w okolicach oczu – do usuwania zmarszczek wokół oczu (zmarszczek kurzej stopki, tzw. „kurzych łapek”), worków pod oczami i cieni pod oczami;
  • w okolicach nosa i policzków – do usuwania bruzd nosowo-wargowych, bruzd marionetkowych i do powiększenia objętości policzków;
  • w okolicach szyi i dekoltu – do wygładzenia zmarszczek i poprawy jędrności skóry;

Kwas hialuronowy można również wykorzystać do poprawy linii żuchwy, powiększania ust, a także w czasie odbudowy skóry po operacjach lub urazach.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii kwasem hialuronowym?

Przede wszystkim sucha i odwodniona skóra, o obniżonym napięciu, na której pojawiają się już zmarszczki i bruzdy. Skóra o ziemistym bądź szarym kolorycie.

Oczywiście warto pamiętać, że istnieją również przeciwwskazania do zabiegów z udziałem kwasów hialuronowych, takie jak: karmienie piersią, ciąża, stany zapalne skóry (trądzik bądź opryszczka), choroby nowotworowe i choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Korzyści wynikające z zabiegu kwasem hialuronowym

Mezoterapia kwasem hialuronowym to skuteczny zabieg odmładzający skórę, który przynosi wiele korzyści. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania. Efektami zabiegu można cieszyć się zazwyczaj od 6 do 18 miesięcy. Jednak o jakich korzyściach i efektach konkretnie mowa? Mianowicie mezoterapia kwasem hialuronowym wpływa pozytywnie na:

  • Nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy jest naturalnym humektantem, który przyciąga i zatrzymuje wodę w skórze. Dzięki temu skóra staje się bardziej nawilżona, gładka i promienna.
  • Redukcję zmarszczek. Substancja może wypełnić ubytki w skórze, co prowadzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek.
  • Jędrność skóry. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność skóry. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i wygładzona.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *