Jak zyskać wyrazistą oprawę oczu bez konieczności doklejania sztucznych rzęs? Z pomocą przychodzi zabieg liftingu, dzięki któremu Twoje naturalne rzęsy mogą zyskać nowy, podkręcony kształt. Coraz więcej klientek salonów kosmetycznych decyduje się właśnie na lifting rzęs. Jest szybszy, tańszy i łatwiejszy do wykonania, a przy tym gwarantuje długotrwały efekt i nie niszczy rzęs.

Lifting rzęs – co to takiego?

W ostatnim czasie gama zabiegów na naturalne rzęsy stała się na tyle szeroka, że powstało nieco nieścisłości w zakresie ich nazewnictwa. Lifting rzęs stanowi zabieg kosmetyczny polegający na uniesieniu rzęs u nasady i utrwalenie ich podkręconego kształtu. Zabieg ten często jest dodatkowo łączony z koloryzacją (tzw. farbką), laminacją oraz botoksem rzęs – to jednak osobne, dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. W tym artykule skupimy się na samym liftingu rzęs.

Na czym polega lifting rzęs?

Zabieg liftingu rzęs powinna wykonywać specjalnie przeszkolona osoba (posiadająca stosowne certyfikaty), która pracuje na sprawdzonych, wysokiej jakości produktach. Polecam skorzystanie z usługi liftingu rzęs w zaufanym salonie kosmetycznym. Zależnie od lokalizacji i zakresu usługi (sam lifting, lifting + laminacja, lifting + laminacja + koloryzacja) koszt to ok. 120-300 zł.

Jak przebiega lifting rzęs krok po kroku?

 1. Najpierw stylistka rzęs przygotowuje skórę powiek i rzęsy do zabiegu. W tym celu stosuje się specjalne kosmetyki do demakijażu (np. szampon do rzęs), którymi dokładnie oczyszcza i odtłuszcza się skórę oraz włoski.
 2. Następnie stylistka nakleja na dolne powieki wyprofilowane płatki kosmetyczne, by odseperować dolne rzęsy.
 3. W kolejnym kroku stylistka rzęs dobiera wałeczki odpowiednie do długości rzęs, kształtu powiek oraz preferencji klientki. Decydują one o stopniu podkręcenia włosków.
 4. Po przyklejeniu wałeczków do powiek stylistka aplikuje specjalny klej, na który nawija rzęsy.
 5. W trakcie nawijania rzęs na wałki profesjonalna stylistka dba o ich separację (równomierne rozkładanie), co umożliwia uzyskanie jak najbardziej estetycznego, naturalnego efektu.
 6. Po nawinięciu rzęs na wałek aplikowane są 2 różne preparaty: aktywator i neutralizator. Stylistka dobiera czas ich aplikacji do rodzaju rzęs klientki. Niektóre włoski są bardziej podatne na podkręcanie, a inne mniej.
 7. Po dokładnym zmyciu wszystkich preparatów, a także odklejeniu wałeczków i płatków kosmetycznych stylistka rzęs aplikuje odżywkę na włoski.

Sam lifting rzęs to stosunkowo szybki zabieg. Dzięki aktualnie dostępnym preparatom i przeprowadzony przez doświadczoną osobę trwa ok. 20 minut. W połączeniu z farbką, laminacją i botoksem rzęs może zająć do 60 minut.

Lifting rzęs – efekty

lifting rzęs efekty

Po liftingu rzęs można cieszyć się efektem podobnym do tego po użyciu zalotki – rzęsy są uniesione u nasady, przez co optycznie wydłużone. Oczy z bardziej wyrazistą oprawą wydają się większe i przyciągają wzrok. Odpowiednio dobrane wałeczki pozwalają również znacznie podkręcić rzęsy. Jeśli podczas zabiegu przeprowadzono koloryzację rzęs – przez pewien czas nie potrzeba nawet używać tuszu.

Lifting rzęs – ile się trzyma?

W przeciwieństwie do użycia zalotki lifting rzęs zapewnia długotrwały efekt. Możesz cieszyć się nim średnio przez 4-6 tygodni – do momentu, gdy wypadną podkręcone rzęsy, a w ich miejsce odrosną nowe, proste włoski.

Jak dbać o rzęsy po liftingu?

Jeżeli chcesz wydłużyć efekty liftingu rzęs, stosuj delikatny demakijaż (bez nadmiernego pocierania włosków). Najlepiej sprawdzi się demakijaż olejkiem, emulsją albo balsamem, bez płatków kosmetycznych.

Polecam także używanie odżywek do rzęs. Odpowiednio pielęgnowane rzęsy mogą rosnąć dłuższe, grubsze oraz gęstsze, co korzystnie wpłynie na efekty kolejnych zabiegów liftingu.

Warte uwagi kosmetyki nawilżające i odżywiające rzęsy znajdziesz w tym artykule: https://magdalenajaglarz.pl/sposoby-na-dlugie-rzesy/.

Komu polecam lifting rzęs?

Każda osoba, której zależy na naturalnym efekcie uniesienia u nasady i podkręcenia rzęs, może rozważyć ten zabieg. Dzięki niemu oprawa oka może prezentować się atrakcyjnie zarówno po użyciu maskary, jak i bez makijażu.

Lifting rzęs daje najbardziej wyrazisty efekt u osób, które mają naturalnie długie i gęste rzęsy, jednak ich włoski rosną prosto. W takim przypadku efekt może być porównywalny z zabiegiem przedłużania rzęs.

Czy po liftingu rzęs można je malować?

Przez pierwsze 24 godziny od wykonania liftingu rzęs zalecam Ci nie wykonywać makijażu oczu, a także unikać kontaktu rzęs z wodą. W ten sposób maksymalnie utrwalisz kształt rzęs nadany w salonie kosmetycznym.

Po upływie 24 godzin od liftingu rzęs możesz normalnie malować je tuszem, choć na początku może okazać się, że nie jest to konieczne (zwłaszcza po koloryzacji rzęs).

Pamiętaj, że włoski po zabiegu są nieco posklejane (to zasługa zastosowanej na nich odżywki). natomiast po umyciu rzęs następnego dnia rzęsy naturalnie rozdzielą się, zyskując większą objętość.

Zalety liftingu do rzęs

W porównaniu z przedłużaniem rzęs zabieg liftingu gwarantuje większą swobodę postępowania. Zależnie od indywidualnych preferencji rzęsy można malować, nie sprawiają one także trudności w demakijażu. Dzięki temu są łatwe do utrzymania w czystości i dobrej kondycji, nie będąc narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Lifting rzęs – przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu również lifting rzęs ma pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę. To przede wszystkim:

 • choroby oczu, takie jak zapalenie spojówek, jęczmień, zespół suchego oka, zaćma, jaskra,
 • alergie skórne, np. na preparaty stosowane podczas zabiegu,
 • uszkodzona lub podrażniona skóra powiek,
 • niedawno wykonywane zabiegi operacyjne okolic oczu, np. blefaroplastyka,
 • makijaż permanentny powiek (w ciągu pierwszego miesiąca po wykonaniu makijażu permanentnego odradza się lifting rzęs),
 • przedłużone rzęsy (wymagają zdjęcia przed zabiegiem).

Stylistka rzęs może zdecydować o przerwaniu zabiegu liftingu rzęs w przypadku niepokojących objawów, takich jak:

 • nadmierne drganie powiek,
 • łzawienie oczu,
 • dolegliwości bólowe zgłaszane przez klientkę,
 • zaczerwieniona skóra lub obrzęk powiek.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zdejmij je przed zabiegiem liftingu rzęs.

Lifting rzęs – skutki uboczne

Prawidłowo wykonany zabieg liftingu rzęs nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych. Dlatego tak ważne, by lifting rzęs wykonywała doświadczona osoba, stosująca profesjonalne preparaty i przestrzegająca zasad higieny. Decydując się na usługę w zaufanym miejscu, unikasz:

 • podrażnienia oczu,
 • potencjalnych infekcji,
 • uszkodzenia rzęs.

Jeśli interesuje Cię profesjonalnie wykonany lifting rzęs, skontaktuj się ze mną.

Lifting rzęs – od ilu lat można go robić?

W przypadku zabiegu liftingu rzęs nie ma ściśle określonych przeciwwskazań wiekowych, by go wykonywać. Niektóre salony kosmetyczne odmawiają wykonywania takiego zabiegu osobom poniżej 18. roku życia. W innych miejscach niepełnoletnie klientki mogą wykonać lifting rzęs za pisemną zgodą opiekuna.

Na czym polega lifting rzęs? Podsumowanie

Lifting rzęs to zabieg kosmetyczny, który pomoże Ci podkreślić swoją naturalną urodę. Przy użyciu specjalnych akcesoriów i preparatów możliwe jest długotrwałe uniesienie i podkręcenie rzęs, co pomaga uzyskać efekt optycznie większych oczu. Dla osób z naturalnie długimi i gęstymi rzęsami zabieg liftingu może stanowić atrakcyjną alternatywę względem przedłużania rzęs.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *