Kwas pirogronowy stosuje się przede wszystkim w redukcji trądziku zaskórnikowego. Zastosowanie wyższych stężeń i wydłużenie czasu ekspozycji powoduje mocniejszą penetrację w głąb skóry. Dzięki temu dodatkowo można uzyskać silne działanie przeciwstarzeniowe. Moc kwasu pirogronowego obserwuję wykonując peeling na pacjentach od lat, aktualnie w gabinecie w Bielsku-Białej i Wadowicach.

Właściwości

  • działanie keratolityczne – złuszczające naskórek, dzięki temu rozjaśnia przebarwienia,
  • działanie komedolityczne  przeciwzaskórnikowe, skutecznie redukuje zaskórniki,
  • działanie sebostatyczne zmniejsza i reguluje wydzielanie sebum skóry,
  • działanie antybakteryjne – obniża pH skóry,
  • działanie nawilżające i dermoplastyczne  stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, redukcja zmarszczek, blizn.

Dla kogo?

Zabiegi z kwasem pirogronowym to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla pacjentów, u których:

  • obserwujemy problem z nadmiernym rogowaceniem naskórka,
  • mamy do czynienia z trądzikiem zaskórnikowym (zaskórniki otwarte i zamknięte),
  • wystąpiły blizny i przebarwienia potrądzikowe – działanie redukujące blizny.

Kwas pirogronowy jest produktem dość agresywnym i nie jest polecany u pacjentów ze skórą uwrażliwioną oraz u których są zaburzone funkcje barierowe skóry.

Kwas pirogronowy w gabinecie

Najczęściej pracuję z kwasem pirogronowym o parametrach 45% pH=1.0 i 55% pH=0.8.Kwas pirogronowy ma mniejszą cząsteczkę niż kwas mlekowy – penetruje głębiej i działa intensywniej.

Powyżej 50% ma bardzo silne działanie i szybciej penetruje skórę. Kwas pirogronowy stopniowo przekształca się w kwas mlekowy, co powoduje przedłużone działanie w skórze i wydłuża aktywny okres biostymulacji.

Penetracji kwasu pirogronowego towarzyszy wydzielanie ciepła. Nałożenie drugiej warstwy kwasu powoduje szybsze i głębsze działanie. Należy unikać wcierania kwasu pirogronowego w skórę podczas aplikacji, co mogłoby spowodować w dalszej konsekwencji powstanie blizn i przebarwień.

Skóra po zabiegu jest lekko bądź mocniej zaczerwieniona.

Zabieg z kwasem pirogronowym może być alternatywą dla kwasu TCA, po którym  pojawia się zbrązowienie naskórka (pojawiły się już produkty nowej generacji kwasu TCA bez tego efektu).

Proces bezpiecznej procedury zabiegowej to przedział czasowy 02 minut. Najlepiej jednak rozpocząć terapię od 30 sekund partiami.

Kurację wykonuje się w serii 48 zabiegów, w odstępach 714 dni.

Zabieg z kwasem pirogronowym
w Bielsku-Białej i Wadowicach

Zapraszam na peeling chemiczny z użyciem kwasu pirogronowego w moim gabinecie w Bielsku-Białej lub w usłudze mobilnej kosmetyczki w Wadowicach.
Cena zabiegu już od 120 zł.

Chcę skonsultować lub zapytać o termin »

Jak działa?

Kwas pirogronowy w zależności od stężenia jak i czasu ekspozycji może działać na poziomie naskórka jak i powierzchownej części skóry właściwej.

Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciw zaskórnikom (ułatwia odblokowanie ujść gruczołów łojowych), rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie (zmniejsza miejscowo pH) i zmniejsza grubość warstwy rogowej.

Na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry i ma możliwość tzw. remodelingu skóry (stymulacja procesów regeneracji i naprawy uszkodzonych struktur).

 

Produkty z kwasem pirogronowym

Bandi Anti Acne

Do stosowania po kilka kropli, min. 3 razy w tygodniu na noc.

bandi medical expert anti acne

Propylene Glycol, Aqua/Water, Glycereth-18 Ethylhexanoate, Mandelic Acid, Glycereth-18, Salicylic Acid, Pyruvic Acid (10%), Hydroxyethylcellulose, Polyacrylamide, C 13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Sodium Hydroxide

Cena za 30 ml – ok. 47 zł

Anti Comedo Tonic

Anti comedo tonic peel mission kwas pirogronowy

Aqua, Achillea Millefolium Flower Water, Pyruvic Acid, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alkohol

Cena za 200ml – ok. 90 zł

Kwas pirogronowy – naukowym słowem

Kwas pirogronowy (acidum pyruvic) to alfa-ketonokwas o trzech atomach węgla CH3CO-COOH. W naturze obecny jest w jabłkach, sfermentowanych owocach, occie.

 

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *