Pewnie kojarzysz określenie „biała magia”, które od razu pozytywnie kojarzy się z dobrymi i “bezpiecznymi” czarami, mającymi przynieść zdrowie, pomyślność i ogólne spełnienie. Nieco podobnie jest z białą kosmetyką, której zadaniem jest dobroczynne oddziaływanie na skórę całego ciała, by zapewnić mu piękny wygląd. Obejmuje ona szeroki zakres pielęgnacji skóry twarzy, ciała, dłoni oraz stóp – czy to w domowym zaciszu, czy też w wyspecjalizowanym gabinecie kosmetycznym. Tu nie ma miejsca na inwazyjne zabiegi upiększające związane z przerwaniem ciągłości tkanek lub kolorowe kosmetyki jedynie markujące poprawę kondycji skóry.
Dobrze wiesz, że nawet najmodniejszy makijaż nikogo nie zachwyci na zanieczyszczonej i łuszczącej się twarzy, zaś nawet najzgrabniejsze ciało wiele straci na urodzie, jeśli jego powierzchnia będzie wiotka i mało elastyczna. Podstawą atrakcyjnego wizerunku każdej i każdego z nas jest bowiem zadbana skóra, której poświęca się odpowiednią ilość uwagi. Nie ulega więc wątpliwości, że biała kosmetyka powinna być fundamentem starań o wywołujący komplementy look.
Produkty dla zdrowej i pięknej skóry
Nieocenionym orężem białej kosmetyki są mniej lub bardziej profesjonalne preparaty pielęgnujące naskórek i zwalczające różnego rodzaju skórne problemy, takie jak choćby nadmierne przetłuszczanie się cery, cellulit, pękające naczynka, utrata jędrności i starzenie się ciała. W ramach białej kosmetyki chętnie aplikuje się więc różnego rodzaju kremy, maski do twarzy w płacie i w nie tylko, balsamy, okłady, peelingi oraz sera, których formuły opierają się zazwyczaj na silnie odżywczych i upiększających ingrediencjach.
Podczas zabiegów białej kosmetyki do najczęściej wykorzystywanych składników aktywnych należą m.in. skoncentrowane roślinne ekstrakty, odmładzające witaminy, odbudowujący kolagen, wygładzający i uelastyczniający kwas hialuronowy, rewitalizujące morskie minerały oraz różnego rodzaju bogate oleje i natłuszczacze skóry. Ich działania dopełniają manualne czynności, takie jak choćby wprawne masaże i energiczne wcierki poprawiające przyswajalność cennych substancji, stymulujące mikrokrążenie i doskonale relaksujące całe ciało.
W ofercie licznych salonów piękności w ramach białej kosmetyki możemy znaleźć m.in. nawilżające i liftingujące maski, peelingi enzymatyczne, niwelujące cellulit okłady oraz złożone zabiegi kompleksowego odmładzania skóry. Ponieważ to właśnie wysokiej klasy produkty w dużej mierze decydują o skuteczności tych działań, dlatego warto wybrać gabinet, w którym stosuje się profesjonalne preparaty o udowodnionym działaniu.
Biała kosmetyka vs. medycyna inwazyjna
Nietrudno zauważyć, czym różni się biała kosmetyka od inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Przede wszystkim biała kosmetyka działa jedynie na powierzchni skóry, nie ingerując zbyt mocno w ustrój człowieka. Dzięki temu wiąże się ona z o wiele mniejszym ryzykiem powikłań i różnych niedogodności. Biała kosmetyka jest często postrzegana przez wiele kobiet jako nieco bardziej ekonomiczne i mniej stresujące rozwiązanie problemów ze skórą. Wszak inwazyjne zabiegi kosmetyczne wymagają udziału wykwalifikowanych lekarzy specjalistów i odznaczają się odpowiednio wysoką ceną oraz także ograniczoną trwałością.
Choć medycyna estetyczna kusi błyskawicznymi efektami i nierzadko diametralnymi zmianami w wyglądzie, nie można jednak zapominać o tym, że z pozoru drobne niepowodzenia w tej dziedzinie mogą być prawdziwym utrapieniem i to na długie lata. Nietrudno przecież o przykłady źle przeprowadzonego ostrzykiwania botoksem lub nierównomiernego wypełnienia biustu bądź warg, które pociąga za sobą coraz to nowe korekty, wydatki, a nierzadko nienaturalny i oszpecony wizerunek.
Biała kosmetyka choć nie obiecuje może aż tak spektakularnych efektów jak metamorfozy utrwalone w galeriach gabinetów medycyny estetycznej, wydaje się być bardziej bezpieczną alternatywą dla poprawiania urody. Jeśli więc boisz się igieł, strzykawek i posiadasz spore pokłady cierpliwości, biała kosmetyka może stać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Szybko przekonasz się, że regularne dbanie o siebie to inwestycja w swój wizerunek i spora oszczędność.
Jeżeli jednak efekty odmłodzenia i uelastycznienia skóry uzyskane przy pomocy kremów, masaży i masek są dla nas zbyt subtelne, warto pamiętać o tym, że odpowiednio zadbana i dobrze nawilżona skóra o wiele lepiej znosi inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie temu, by jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, połączyć systematyczne korzystanie z dobrodziejstw białej kosmetyki z rozsądnym wykorzystywaniem najnowszych zdobyczy medycyny estetycznej lub nawet chirurgii plastycznej.
Co możesz zyskać dzięki białej kosmetyce?
Jeśli z uwagą dobierasz kosmetyki pielęgnujące skórę, zauważyłaś pewnie, że specyfiki ze średniej i wyższej półki cenowej odznaczają się dość wysoką skutecznością, a regularnie wklepywane lub wcierane w buzię rzeczywiście stopniowo rozświetlają cerę, zmniejszają widoczność porów lub minimalizują niechciane zmarszczki mimiczne. Produkty te zawdzięczają to recepturom bazującym na uważnie dobranych i starannie przebadanych aktywnych składnikach.
Jeszcze lepiej prezentuje się działanie profesjonalnych, intensywnie stężonych preparatów wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych. Dzięki białej kosmetyce możesz więc zyskać naprawdę bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć tylko efektowne ujędrnienie tkanek, poprawę kolorytu cery, jej wygładzenie, złuszczenie lub regenerację. By zabiegi białej kosmetyki mogły zaowocować sukcesem, warto najpierw przyjrzeć się indywidualnym potrzebom naszej skóry, uzbroić się w cierpliwość i przystąpić do działania. Pozyskane tą drogą efekty pewnie nie od razu zaskoczą Cię swoją intensywnością, lecz będą prezentować się w naturalnie szlachetny sposób.
Choć bez wątpienia biała kosmetyka wymaga dość dużej systematyczności i większego zaangażowania niż „ekspresowe” zabiegi medycyny estetycznej, jej długofalowe działanie będzie z pewnością widoczne w znakomitej kondycji skóry w starszym wieku. Regularne aplikowanie peelingów, nakładanie maseczek i wcieranie odżywczych balsamów nie tylko dodatnio wpływa na nasz wygląd, ale także stanowi cenny dla zmęczonej codzienną gonitwą psychiki moment relaksu i upiększający rytuał, który znakomicie poprawia samopoczucie. Podobnie jest z systematycznymi wizytami w salonie kosmetycznym, które mogą być prawdziwym świętem i bezcenną chwilą wytchnienia.
Autorką wpisu gościnnego jest Marta Cieplak – szefowa działu uroda i lifestyle w magazynie VIVA!.